URO Testai

Tai - medicininiai klausimynai (testai), skirti įvertinti Jūsų nusikundimus bei jų sunkumo laipsnį, esant tam tikriems urologiniams sutrikimams. 

"TARPTAUTINĖ PROSTATOS SIMPTOMŲ SKALĖ" (TPSS)

Tai - standartizuotas medicininis klausimynas, rekomenduojamas Europos urologų draugijos, siekiant įvertinti vyrų šlapinimosi sutrikimus. Vertinimas subjektyvus, tačiau svarbus parenkant gydymą. Šis klausimynas itin svarbus, vertinant šlapinimosi sutrikimus, atsiradusius dėl gerybinio prostatos išvešėjimo (hiperplazijos). Leidžia ne tik  įvertinti simptomų sunkumą gydymo pradžioje, tačiau ir vertinti gydymo efektyvumą dinamikoje. 

 

 

Pasirinkite po vieną atsakymą kiekvienam iš klausimų. Pabaigus testą, spauskite melsvą mygtuką testo apačioje su užrašu "Submit" (liet. pateikti). Atsidarius naujam internetiniam langui, ties užrašu "Score" (liet. balas), Jums bus parodyta, kiek balų surinkote iš 35 galimų.  

ATSIŽVELGIANT Į TAI, KIEK BALŲ SURINKOTE IŠ 35 GALIMŲ,  YRA PATEIKIAMAS SUBJEKTYVUS JŪSŲ ŠLAPINIMOSI SUTRIKIMŲ SUNKUMO ĮVERTINIMAS pagal TPSS

Jei surinkote 0 balų – šlapinimosi sutrikimo nėra.

Jei surinkote 1–7 balus – lengvas šlapinimosi sutrikimas.

Jei surinkote 8–18 balų – vidutinis šlapinimosi sutrikimas.

Jei surinkote 19–35 balus – sunkus šlapinimosi sutrikimas.

*subjektyviame simptomatikos vertinime taip pat svarbu savęs paklausti (balais nevertinama), "Jeigu Jums reikėtų visą savo likusį gyvenimą nugyventi esant tokiai šlapinimosi būklei, kokia ji yra dabar, kaip Jūs dėl to jaustumėtės? 

Puikiai / Patenkintas / Dažniausiai patenkintas / Įvairiai / Dažniausiai nepatenkintas / Nelaimingas/ Labai blogai?

Kartais simptomatikos sunkumas nevisada atspindi, kaip neigiamai šie simptomai veikia Jūsų gyvenimo kokybę. Skiriant gydymą, labai svarbu atsižvelgti ne tik į simptomatikos sunkumą, tačiau ir kaip neigiamai jis veikia Jūsų gyvenimo kokybę - savijautą bei kasdienę rutiną.